Deset nejkrásnějších měst v Itálii pro výlety

Většina lidí míří do Itálie za slavnými městy, jako je Řím, Florencie nebo Milán. Zkuste se v zemi špaget vydat i mimo turistická centra. Vybrali jsme pro vás 10 nejkrásnějších městeček v Itálii, mezi nimiž nechybí ospalé sicilské útesy ani dokonalé toskánské vesničky. Mnohé leží v docházkové vzdálenosti od velkoměst, takže poslouží jako skvělý cíl jednodenních výletů.

Portofino, Ligurie

Portofino, Ligurie
Portofino, Ligurie

Pobřežní městečko Portofino patří k nejhezčím evropským přístavům a nabízí také báječné příležitosti pro nákupy a samozřejmě samotné zářivé pobřeží, kde můžete nasávat místní atmosféru.

Alberobello, Apulie

Alberobello, Apulie
Alberobello, Apulie

Hlavním lákadlem Alberobella, které leží poblíž Bari, jsou charakteristické kuželovité bílé domky, které vypadají, jako by byly trvale poprášeny sněhem. Díky tomuto výraznému rysu se dostalo i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Vydejte se na Piazza del Popolo a na vyhlídku Belvedere Trulli, kde se můžete kochat krásou celého městečka.

Zájezdy do Itálie za hubičku

Castelluccio, Umbrie

Castelluccio, Umbrie
Castelluccio, Umbrie

Castelluccio na strmém kopci představuje nejvýše položenou a nejkrásnější vesnici Apenin. Na jedné straně ho obklopují zasněžené hory, na druhé svěží a úrodné pláně kvetoucí červenými máky a fialkami. Pokud chcete vesničku zastihnout v plném květu, navštivte ji v období od druhé poloviny května do začátku června. Castelluccio je okouzlující také díky jednoduchým, ale hezkým kostelům a náměstíčkům.

Cefalù, Sicílie

Cefalù, Sicílie
Cefalù, Sicílie

Středověké město Cefalù (jen hodinu jízdy od Palerma) je natolik fotogenické, že posloužilo jako kulisa mnoha filmům, včetně oblíbeného Bio Ráje. Mezi stěžejní zajímavosti patří průzkum četných katedrál zdobených mozaikami, procházka po malebné přímořské promenádě a pohled na západ slunce ze skály La Rocca.

Pietrapertosa, Basilicata

Pietrapertosa, Basilicata
Pietrapertosa, Basilicata

Pietrapertosa je jedno z nejdramatičtějších měst v celé Itálii. Vytesané do holé skály vládne romantickou atmosférou a přitahuje pozornost starodávnými ruinami. Vrcholem každé návštěvy je však Il Volo dell’Angelo, takzvaná jízda na křídlech anděla. Díky speciální lanovce se můžete proletět nad vrcholy hor rychlostí přes 100 km/h a získat bezkonkurenční výhledy na okolí městečka.

Sorrento, Kampánie

Sorrento, Kampánie
Sorrento, Kampánie

Turisté Sorrento milují navzdory nedostatku pláží. Rozkládá se totiž na útesech s výhledem na oceán. Staré město s dramatickým skalnatým pobřežím znamená perfektní základnu pro objevování přilehlých oblastí – pobřeží Amalfi na východě, Pompejí na severu a ostrova Capri na moři.

Nechte se strhnout kouzlem Itálie

Taormina, Sicílie

Taormina, Sicílie
Taormina, Sicílie

Na Taormině, skalnatém sicilském městečku, je rozhodně cosi zvláštního. Pohled na sopku Etnu a Jónské moře doslova hypnotizuje. Starobylé ruiny i starověké řecké divadlo potěší zájemce o historii a ulice lemované kavárnami nabídnou vítané občerstvení. 

Vernazza, Ligurie

Vernazza, Ligurie
Vernazza, Ligurie

Vernazza je nejstrmější a nejkrásnější vesnicí skalnaté pobřežní oblasti Cinque Terre. Její ulice zdobí obchůdky s barevnými bonbony a dostatek kaváren. Město se svažuje dolů k malé písečné pláži a jedinému přírodnímu přístavu Cinque Terre. Magické výhledy na moře se objevují na každém kroku, ty nejpůsobivější však získáte v ikonické restauraci s mořskými plody Belforte, kterou najdete uvnitř hradu z 11. století.

Monte Isola, Lombardie

Monte Isola, Lombardie
Monte Isola, Lombardie

Město Monte Isola leží na stejnojmenném ostrově uprostřed jednoho z nejpěknějších italských jezer jménem Iseo. Cesta k němu není jednoduchá, musíte jet hodinu a půl z Milána a poté 20 minut trajektem přes jezero z města Iseo. Rozhodně to ale stojí za to. Malebné městečko se může pochlubit spoustou vynikajících restaurací, kavárnami u jezera i krásnou kaplí na vrcholu ostrova.

Collodi, Toskánsko

Collodi, Toskánsko
Collodi, Toskánsko

Na kopci mezi Florencií a Pisou najdete nádhernou středověkou vesnici známou díky Pinocchiovi, respektive jeho tvůrci Carlu Collodimu. Neodcházejte bez toho, aniž byste se zastavili u Pinocchiova parku, kde stojí nejvyšší dřevěná socha slavné pohádkové loutky na světě. Zavítat byste měli také do nedaleké zahrady Garzoni plné renesančních soch, ozdobných fontán a svěžích bambusových hájů.

Zájezdy do Itálie za hubičku

zdroj příspěvku: invia.cz

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *