Asie a důležité body

Důležité body o Asii

Asie, jakožto jiný kontinent vás v mnoha ohledech může překvapit. Jestliže tam máte v plánu do budoucna odcestovat, rozhodně se připravte na zajímavé fakta. Právě ty vás dostanou do kolen. Rozhodně nepočítejte s tím, že by se Česká kulturu podobala s tou Asijskou. Jde o úplně jiné země, které jsou zvyklé na zcela odlišné kultury. Ať už to jsou neočekávané věci, jídlo nebo chování. Asie je zkrátka jiná a na to si při cestě do této země budete muset zvyknout. Pojďme se ovšem společně podívat na to, co vás zde čeká.


Skútr je dopravním prostředkem


Skútr je v Asii oblíbeným dopravním prostředkem. Máte pocit, že je skútr malý na to, aby vezl těžší či větší náklad? Pak jste na omylu. V Asii dokážou pomocí skútru převézt opravdu cokoliv. Nezáleží na tom, jestli se jedná o těžkou věc, co se týče hmotnosti nebo velkou z pohledu velikosti. Obě tyto varianty vám zvládne skútr převézt. Jen musíte vědět, jak danou věc máte na skútr naložit. Podobně je to i s převozem lidí. Jste zvyklí na skútr pro dvě osoby? V Asii bezpochyby uvidíte na skútr i více než 5 osob.

Důeležité body o Asii


Chodníků se v menších a neznámých městech Asie vyhýbejte. Jednak jsou ve špatném technickém stavu a jednak je využívají řidiči skútru pro parkování. Často tak nedokážete ani projít z bodu A do bodu B. Chodci tak využívají spíše cesty. I když většina obyvatel zde jezdí právě na skútrech, jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci. Skútr je v Asii považován za hlavní dopravní prostředek. Dostanete se s ním prakticky všude. Další zajímavosti je vlastní doprava v podobě Uberu. Jen si musíte zvyknout na nový název.


Durian aneb oblíbené místní ovoce


Slyšíte o tomto ovoci poprvé? Nemáte se za co stydět. Durian je Asijské oblíbené ovoce. Pokud se budete chtít seznámit s Asijskou kuchyni, včetně ovoce, určitě vám ho každý místní obyvatel doporučí. Dávejte si ale pozor na jeho neobvyklý zápach. Durian je páchnoucí, avšak velmi chutné ovoce.

Autor příspěvku: Redaktor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *