Chování v letadle

Jak se chovat v letadle? Je to snadné!

Cestujete leteckou dopravou poprvé, a nevíte, jak se máte chovat? Je to jednoduché. Slušnost by měla být pochopitelně vždy na místě. Pokud s vámi cestují také vaše děti, rozhodně byste jim měli pár pravidel slušného a správného chování v letadle sdělit. Jedině tak pochopí, co opravdu smí a čeho se musí naopak vyvarovat. V případě, že jim tyto pravidla sdělíte, zvyšujete tím šanci na cestu bez větších problémů, o což vám s největší pravděpodobností jde. Jak se tedy chovat v letadle?


Jak se chovat v letadle? Je to snadné!


Jako první je na místě vypnutí mobilních telefonů. I tento bod patří mezi slušné chování. Myslíte si, že vaše dítě bude zlobit, a tak mu raději dáte do rukou mobilní telefon? Jste na omylu. Mobilní telefony musí být v letadle vypnuty kvůli přístrojům. Dříve nebo později by tak na mobilní telefon nejspíš někdo upozornil a vy měli během letu zbytečnou ostudu. Mobilní telefony vypněte nejenom sobě, ale především svým dětem. Pro jistotu je uchovejte k sobě, aby je po dobu letu nemohli zapnout.

Jak se chovat v letadle


Pohodlí je bezpochyby velmi důležité, ale nemělo by být přeháněno na úkor druhých. Řeč je teď o sklapovacích sedačkách. Ty jdou v letadlech sklopit na neuvěřitelnou polohu. To už ovšem nemusí být příjemné ostatním cestujícím. Vždy je na místě domluvit se s dotyčnou osobu za vámi, zda mu vaše sklopení sedačky nebude vadit. V momentě, kdy sdělí, že ne, domluvte se s ním na předem stanovené poloze. Tímto krokem se vyhnete zbytečným konfliktům, jež by vás doprovázeli po celou dobu letu.


Příliš hlasité mluvení nebo chrápání


Mluvení v letadle není zakázáno. Nemělo by být však příliš hlasité. Nikdo nemusí poslouchat rozhovor mezi vámi a dětmi. To platí i o chrápání. Pokud o sobě víte, že chrápání neovládáte, snažte se po dobu letu vydržet. Odpočinout si můžete až na místě.

Autor příspěvku: Redaktor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *