Velká letiště

Velká letiště z celého světa

Letiště, místo, kde se člověk zvládně dopravit pomocí letecké dopravy prakticky kamkoliv využívá ročně velké množství obyvatel z celého světa. Jestliže chcete cestovat do zemí, kde není možné cestovat autobusovou dopravou, pak je nejideálnějším řešením letecká doprava. V takovém případě se neobejdete bez návštěvy letiště. Pokud vás zajímají informace o tom, kde se po celém světě nachází ty největší letiště vůbec, rozhodně nás následujte. Ve článku si povíme, jaká letiště jsou zařazena k těm největším a jaký počet turistů ročně přepraví.


Velká letiště z celého světa


První velké letiště se nachází ve Spojeném království, konkrétně v hlavním městě Londýn. Letiště nese název London-Heathrow. Jde vlastně o největší letiště nacházející se ve Spojeném království. Zároveň je toto letiště během celého roku velmi vytížené, takže se zde doprava svm způsobem ani na vteřinu nezastaví. Letiště tak nemá problém s odbavením přibližně 68 milionů pasažérů, a to do 170 destinací po celém světě. S největší pravděpodobností si tak dokážete představit, jak je toto letiště zaneprázdněno.

Velká letiště z celého světa


Druhým velkým letištěm je O’Hare International Airport. Letiště se nachází přibližně 30 kilometru severozápadně od centra Chicaga. Chicago je jedno z měst ve Spojených států amerických. Podobně, jako u předchozího letiště i tady zavítá ročně velké množství turistů z celého světa, bez ohledu na to, jestli se jedná o turistu z Evropy nebo jiného kontinentu. Letiště nemá problém odbavit přes 70 milionů cestujících. Tímto číslem tak patří v žebříčku letišt na druhé místo.


Na závěr poslední letiště, uhadnete, o jaké půjde?


Poslední letiště se nachází v Japonsku, konkrétně ve městě Tokio. Tokio Haneda se nachází v rozmezí od 10 do 15 kilometrů od Tokia. I toto letiště se může pyšnit svou velikosti a počtem odbavených cestujících, a to, jak ročně, tak celkově. Statistiky tak mluví zcela jasně. Pokud chcete vidět velká letiště mimo Spojených států amerických nebo Velké Británie, určitě je toto váš hlavní cíl.

Autor příspěvku: Redaktor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *