Informace o švédsku

Zajímavé informace o Švédsku

Zajímavých a netypických informací o různých státech není nikdy dost. Pojďme se společně podívat na Švédsko, které patří mezi relativně navštěvované země v Evropě. Kromě samotných Evropanů zde zavítají i turisté z jiných kontinentů. Je to dáno tím, že má Švédsko bezpochyby svým turistům co nabídnout. V tomto článku se však zaměříme na netypické informace, jak již bylo zmíněno na začátku tohoto odstavce. Následně sami vyhodnotíte, jaké pravidla či zákony byste zde uvítali a jakým se naopak chcete vyhnout.


Zajímavé informace o Švédsku


První zajímavá informace vás s největší pravděpodobností dostane do kolen. V České republice je totiž zvykem brát si dovolenou podle sebe. Nezáleží přitom na tom, zda se jedná o měsíc červenec nebo srpen. Mnoho cestovatelů objevilo kouzlo mimo jiné i v květnu, popřípadě v září. Ve Švédsku si většina obyvatel bere dovolenou v červenci. Je to také měsíc, kdy velké množství obchodů omezí svou provozní dobu. Některé z nich dokonce zavřou úplně, kvůli snížení tržeb. Ty obchody, jež omezují svou provozní dobu si najímají brigádníky.

Zajímavé informace o švédsku


Další zajímavou informací je jejich jazyk. Ačkoliv je hlavním jazykem Švédština, bez větších problémů se zde dorozumíte anglicky. Angličtina je ve Švédsku velmi populární a oblíbený jazyk, který je běžně využíván i u filmu v kinech. Ty bývají v angličtině. Není to tedy jako u nás, kde se větši část filmů dabuje do českého jazyka. Na angličtinu mimo jiné běžně narazíte i na ulicích. Podle několika studií anglicky mluví až 85 % obyvatel. Třetím zajímavým faktem je zeleň a celkové prostředí, které je pokryto lesy.


Švédsko je zařazeno do zajímavých států


Švédsko a následně několik měst v této zemi je zařazeno do zajímavých států, které bezesporu stojí za to navštívit. Jestliže plánujete rodinnou dovolenou a Chorvatsko nebo Řecko vás už omrzelo, co takhle využít možnosti odcestovat do Švédska? Nudit se v této zemi ani v nejmenším nebudete.

Autor příspěvku: Redaktor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *